Loading...

انـجمن تجربه کاربـری ایــران

www.irUX.org

دومین کنفرانس تجربه کاربری ایران

با محوریت کســب و کــار

۷ و ۸ آبــان ۱۳۹۴، تــهران، ایـــران

معرفی همایش

تجربه‌ی کاربری، مفهومی انتزاعی‌ست که به طور مشخص به احساس و عواطف کاربر/مخاطب مرتبط است. از این رو، دامنه‌ی مباحثِ مستتر در آن، به مراتب فراتر از عناوینی نظیرِ تعاملات انسان و کامپیوتر (HCI)، معماری اطلاعات، کاربردپذیری و ... بوده و شاخه‌هایی نظیر روانشناسی، جامعه شناسی، بازاریابی و... را نیز در بر می‌گیرد. تجربه‌ی کاربری، نیازی اساسی و "الزامی" برای نیل به محصول و یا خدمتی کاربرپسند، ماندگار و پایاست. وقوف و اشراف به اصولِ تحلیل، طراحی، پیاده‌سازی و ارزیابی‌ تجربه‌ی کاربری، در بازار "شدیدا" رقابتی امروز، می‌تواند به مثابه یک مزیت رقابتی ارزشمند نقش ایفا نماید، چرا که فاصله‌ی سازمان و کسب‌وکار را با "نیاز" و "خواست" مشتری به حداقلِ ممکن می‌رساند. دومین رویداد تجربه کاربری در ایران، با توجه به کاستی‌های موجود در حوزه‌ی آموزش مباحث مرتبط و به منظور ایجاد زمینه‌ای مطلوب و حرفه‌ای برای معرفی هرچه بهتر تجربه کاربری و کارکردهای آن برگزار می‌گردد.

همکار دانشی

UXalive یکی از اصلی‎ترین رویدادهای مرتبط به تجربه کاربری در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) است که سالانه در کشور ترکیه، شهر استانبول برگزار می‎گردد. این رویداد که توسط شرکت userspot مدیریت و برگزار می‎شود، در سال جاری میزبان بیش از ۷۰۰ فعال حوزه‎ی تجربه کاربری از بیش از ۲۰ کشور جهان بود.

هیئت علمی و سخنرانان

دکتری خود را در رشته‌ی طراحی صنعتی و ارتباط چند رسانه‌ای از دانشگاه پلی تکنیک میلان، ایتالیا اخد نموده است و همینک به عنوان عضو هیئت علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران وگروه طراحی صنعتی دانشگاه امیرکبیرمشغول به فعالیت می‌باشد. وی همچنین استاد میهمان مبحث تعامل انسان و رایانه (HCI) در دانشگاه صنعتی شریف هستند.‎

​دکتر علیرضا اژدری

دبیر علمی

میلاد اسلامی‎زاد، موسس و مدیرعامل شرکت نوین افزار بود و همینک آژانس Tagminds را راهبری می‎کند. او طی دو سال گذشته به عنوان مشاور با سازمان‎ها و شرکت‎های گوناگون به عنوان مشاور توسعه کسب و کار و توسعه تجربه کاربری همکاری داشته است. وی کتاب UX For Dummies را در دست ترجمه و نشر داد و از برگزار کنندگان اولین دوره کنفرانس UXTehran بود.

​میلاد اسلامی‎زاد

دبیر اجرایی

میلاد اسلام زاده مجری و تهیه کننده تلویزیون و همچنین استاد فناوری اطلاعات در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران حنوب است. او همینک دانشجوی دکترای مدیریت فناوری اطلاعات در دانشگاه علوم تحقیقات ست.

سید میلاد اسلام زاده

مجری کنفرانس

Mustafa Dalci مدیرعامل و بنیان گذار Userspot و استاد دانشگاه Ozyegin ست. او همچنین مشاور طراحی کابری بسیاری از کمپانی های بزرگ در ترکیه ست. وی لیسانس خود را در رشته ی سیستم های اطلاعاتی و فوق لیسانس خود را در رشته ی آمار از دانشگاه Middle East Technical University اخذ نموده ست. او در سال 2011 موفق به کسب عنوان ده جوان برجسته ی کشور ترکیه شد.

Mustafa Dalci

Founder / UX Consultant at Userspots, Lecturer at Ozyegin University

او دانشجوی دکتری سال آخر رشته ارتباطات در دانشگاه تهران و در رشته‎ی ارتباطات است. همینک در مرکز پژوهش بنیاد ملی بازی های رایانه ای به عنوان رئیس واحد پژوهش مشغول به فعالیت است. آقای نیک پیام در رشته گیمیفیکیش دارای تحقیقات و تالیفات متعدد می‎باشد.

​دکتر جواد نیک پیام


علیرضا نیکوکار مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته هوش مصنوعی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات دریافت کرده و هم اکنون به عنوان مدرس و پژوهشگر در حوزه تعامل انسان و کامپیوتر، هوش مصنوعی و مهندسی نرم افزار فعالیت دارد. وی همچنین در حال حاضر به عنوان مدیر بخش تجربه کاربری گروه نرم افزاری سیاق مشغول به کار بوده و به عنوان مشاور با سازمانها و شرکتها در حوزه ایجاد، اجرا و توسعه مفهوم تجربه کاربری همکاری مینماید.

علیرضا نیکوکار

UX Evangelist, Strategist and Consultant

اسما راهبر تجربه کاربری فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا است، تحصیلات آکادمیک او از مهندسی نرم افزار شروع شده و در موضوع MBA و مدیریت اجرایی ادامه یافته است، اما موضوعی که در شش سال گذشته تمرکز مطالعاتی و کاری بر آن داشته، طراحی برای ایجاد تجربه کاربری لذت بخش در محیط وب و موبایل است.

اسما کروبی

راهبر تجربه کاربری

صابری‌وند عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران است. پیش‌تر «سیمرغ درمانگر» که به عنوان نشان پزشکی ایران جایگزین «جام و مار» یونانی شده است را طراحی کرده. لوگوی رایتل، هویت بصری ائتلاف اصلاح‌طلبان در انتخابات ۹۲ از جمله دیزاین‌های اوست. یادداشت‌نویس روزنامه‌های شرق، شهروند، اعتماد و فرصت امروز بوده و در اولین کنفرانس تجربه‌ی کاربری در مورد «ما و مینیمالیسم» ارائه‌ای داشت.

تورج صابری‌وند

گرافیک دیزاینر ارشد «دیزاین‌وند»

از سال ۱۳۸۰ در زمینه وب و از سال ۱۳۸۸ به صورت تخصصی روی موضوعاتی نظیر طراحی تجربه کاربری و کاربردپذیری فعالیت کرده است،برگزاری همایش کاربردپذیری، روز جهانی معماری اطلاعات و همایش اوپن وب پلتفرم و همکاری با شرکتهایی نظیر همکاران سیستم، چارگون، سازمان فنی و حرفهای کشور را در کارنامه خود دارد، هم اکنون با همکاران خود شرکت تیسا اینتراکتیو را راهاندازی نموده است که به صورت تخصصی بر روی تجربه کاربری فعالیت مینماید و از اعضای اصلی انجمن تجربه کاربری ایران UXPA است.

​پرهام باغستانی


کارشناس ارشد طراحی صنعتی، دانشجوی دکترای برنامه ریزی توسعه آموزش عالی، سابقه ی طراحی خدمات در گروه صنعتی انتخاب ودر مرکز تسهیل گری و توانمند سازی کسب و کارهای نوپا (در سازمان فناوری اطلاعات)، علاقمند به بحث و یادگیری در مورد مدل ها و راهکارهای توسعه ی پایدار

صالح برادران امینی

طراح خدمات

پنج سال است که به عنوان طراح رابط کاربری و تجربه کاربری فعالیت می کند. جواد جزو آن دسته از طراحانی است که تمرکز اصلی فعالیت خود را روی پیاده سازی مفاهیم تجربه کاربری به صورت عملی گذاشته است. او طراحی پرتال منطقه آزاد کیش، شبکه اجتماعی زیگور، filesphare و همکاری با فناپ را در کارنامه خود دارد. جواد هم اکنون در گاج مشغول ایجاد تجربه کاربری لذتبخش برای دانش آموزان است.

جواد چیتگر رحیمی

طراح ارشد انتشارات گاج

زمانـــبنـــدی برگــــزاری

روز اول

alarm

ساعت 8:00

شروع پذیرش و ثبت نام

مدت تقریبی : 30 دقیقه

alarm

ساعت 8:30

خوش آمدگویی

میلاد اسلام زاده

alarm

ساعت 8:45

سخنرانی آغازین

دکتر علیرضا اژدری

alarm

ساعت 09:10

سخنرانی نخست

تجربه کاربری: راهی برای از خوب به عالی شدن

اسما کروبی

alarm

ساعت 09:​40

سخنرانی دوم

نقش و جایگاه تجربه کاربری در کسب‎وکارها و سازمان ها

​صالح امینی

alarm

ساعت 10:​10

استراحت

به مدت 20 دقیقه زمان استراحت در نظر گرفته شده است.

مدت تقریبی : 20 دقیقه

alarm

ساعت 1​0:​30

سخنرانی سوم

تجربه ی کاربری در رقابت جهانی

​تورج صابری وند

alarm

ساعت 11:​00

سخنرانی چهارم

محاسبه ی نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در تجربه ی کاربری

دکتر جواد نیک پیام

alarm

ساعت 1​1:​30

پنل تخصصی اول

چالش های پیاده سازی تجربه کاربری در سازمان‎های خصوصی و دولتی

اسما کروبی

alarm

ساعت 1​2:​30

نهار و استراحت

مدت تقریبی : 50 دقیقه

alarm

ساعت 1​3:​20

سخنرانی پنجم

ارباب رجوع یا ارباب خروج

​پرهام باغستانی

alarm

ساعت 1​3:50

سخنرانی ششم

تجربه‎ی کاربری در عمل

علیرضا نیکوکار

alarm

ساعت 1​4:20

سخنرانی هفتم

UX & Website/Mobile Optimization

Mustafa Dalcı

alarm

ساعت 1​4:​50

پنل تخصصی دوم

پرسش و پاسخ سخنرانان

سید میلاد اسلام زاده

alarm

ساعت 1​6:00

اهدای لوح تقدیر

مدت تقریبی : 20 دقیقه

alarm

ساعت 1​6:​20

سخنرانی اختتامیه

دکتر علیرضا اژدری

روز دوم

Mustafa Dalcı Building UX Communities At Corporate, Startup & National Levels

در این ورک شاپ نیم روزه، نحوه‎ی ایجاد یک کارگروه قدرتمند تجربه کاربری را در سطوح مختلف خواهیم آموخت.

۸:۳۰ الی ۱۳:۳۰

دکتر نیک پیام با من بازی نکن!
طراحی حرفه‎ای گیمیفیکیشن

در این ورک شاپ نیم روزه، با اصول طراحی گیمیفیکش و یا "بازی وار" در عمل آشنا خواهید شد.

۸:۳۰ الی ۱۳:۳۰

عليرضا نيكوكار/ جواد چيتگر رحیمی از مشتری تا محصول
طراحی چابک برای تجربه ای خوب

در این ورک شاپ یک روزه با نحوه طراحی چابک و سریع یک محصول برای ارائه تجربه ای متفاوت و لذت بخش به مشتری آن براساس فرآیند کاربر محور (نیاز، ایده، طراحی و ارزیابی) آشنا خواهید شد.

۸:۳۰ الی ١٦:٠٠

۸۵۰۰۰ تومان

نوع بلیط : عادی

زمان: پنجشنبه، ۷ و جمعه، ۸ آبان ماه ۹۴

مکان: تهران - خیابان ملاصدرا- خ شیراز شمالی - خ حکیم اعظم - پلاک 30 - مؤسسه آموزش عالی خاتم

عضویت در خبرنامه کنفرانس

پس از مشاهده پیغام موفقیت آمیز بودن ثبت ایمیل، با مراجعه به اینباکس خود ایمیل دریافتی را تایید نمایید.